Nie ulega wątpliwości, że inwestycje w nieruchomości są jednymi z najbardziej pewnych rodzajów inwestycji. Apartamenty Zakopane są w ostatnich latach niezwykle rozchwytywane, w czym wielu inwestorów zobaczyło szansę na lukratywną inwestycję. Jest to bardzo ciekawy kierunek z wielu względów, ale przede wszystkim należy go rozpatrzyć w kontekście samej inwestycji w nieruchomość. Ze wszystkich możliwych analiz wynika, że potencjał do spadku cen nieruchomości jest niewielki.

Aktualne ceny są windowane przez stale rosnący popyt na różne rodzaje nieruchomości. Od lokali mieszkalnych, po usługowe. Zakopane jest jednak miastem turystycznym, które co roku jest odwiedzane przez dziesiątki tysięcy turystów, którzy traktują to miasto jako stolicę polskich gór. Niektórzy do Zakopanego przyjeżdżają regularnie od wielu lat i nie planują zmieniać swoich przyzwyczajeń. To sprawia, że inwestowanie w apartamenty Zakopane wydaje się być pewną lokatą kapitału, gdyż spadek popytu na nieruchomości w tak popularnym mieście raczej nie jest zbyt prawdopodobny. Obecność turystów pozostawia także duże pole do popisu dla osób, które chcą aktywnie zarządzać swoją nieruchomością, aby osiągnąć wyższe zyski z bieżącej działalności.

Apartamenty Zakopane a najem krótkoterminowy

Kupując apartament w mieście obleganym przez turystów, najrozsądniej jest wynajmować go w krótkim terminie. Wedle różnych szacunków mówi się, że w ten sposób można zarobić na wynajmie nawet kilka razy więcej niż gdyby zyskało się, wynajmując lokal w tradycyjny sposób, na co najmniej kilka miesięcy, a nawet lat. Apartamenty Zakopane są pod tym kątem idealne, gdyż to miasto nigdy nie narzeka na brak turystów, a do tego występują tu okresy, gdy obłożenie takich apartamentów jest niemal stuprocentowe. Są to przede wszystkim okresy świąt, sylwestra, a także okres ferii zimowych oraz wakacji. Wtedy właściciele apartamentów oraz nieruchomości wynajmowanych krótkoterminowo w ogóle nie muszą martwić się o brak gości. Biorąc pod uwagę świetną stopę zwrotu z bieżącego wynajmu, można to potraktować nie tylko jako dobry pomysł na pasywną inwestycję, ale także na prowadzenie aktywnej działalności.

Ceny apartamentów Zakopane

Jako że Zakopane jest niezwykle popularnym miastem, ceny nieruchomości są tutaj dość wysokie. Mając jednak dużo cierpliwości, można znaleźć lokalizację, w których da się kupić kawałek ziemi lub gotowy lokal do remontu w atrakcyjnej cenie. Opcji jest kilka:

  • Zakup działki i budowa budynku
  • Zakup zniszczonego budynku i wyremontowanie go
  • Inwestycja w lokal deweloperski

Każda z tych opcji ma swoje wady i zalety. Chcąc bezpiecznie zainwestować w apartamenty Zakopane, najlepiej jednak będzie zainwestować w gotowy lokal, który po lekkim odświeżeniu można od razu zacząć wynajmować gościom.

Poprzedni artykułSymfonia smaków
Następny artykułJak powinien być wyposażony pokój w hotelu?
Autorka serwisu FanCityTour.pl. Z zamiłowania podróżnik z wieloletnim doświadczeniem. Moją pasją są podróże krajowe i zagraniczne. Nie straszna mi wspinaczka górska, upały Afryki czy puszcze Amazonki. Turystyka to moja pasja i praca. Po pracy szczęśliwa mama dwójki dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here