Co wziąć ze sobą na wakacje nad morze

Wyjazd nad morze to wspaniała odmiana od całorocznej rutyny. Warto zadbać, aby nic nie zakłóciło nam błogiego odpoczynku. Jeśli zastanawiasz się, co wziąć ze sobą na wakacje nad morze, poniżej znajdziesz krótką listę rzeczy, których nie może zabraknąć w twojej walizce.

Kosmetyki

Przede wszystkim krem do opalania, dobrej jakości, z wysokim filtrem – podstawa twojej wakacyjnej kosmetyczki. Nie daj się zwieść zachmurzeniu – wtedy też można się opalić, a co za tym idzie, również wtedy zachodzi ryzyko oparzeń słonecznych. A skoro już mowa o oparzeniach, na to również należy się przygotować, pakując do walizki krem łagodzący. Taki krem skutecznie ukoi, nawilży i zregeneruje podrażnioną skórę. Najlepsze składniki, które łagodzą oparzenia słoneczne, to D-panthenol, olej awokado, masło Shea, aloes, alantoina oraz witaminy A, E, F.

Plażowe akcesoria

Aby uprzyjemnić plażowanie, warto zaopatrzyć się w wygodny leżak oraz parasol, który zapewni nam dodatkową ochronę przed słońcem. Wyjeżdżając nad polskie morze, pamiętajmy o parawanie – chłodny wiatr potrafi skutecznie uprzykrzyć życie nawet w piękny dzień. Dobrze jest zawczasu przygotować porządny materac, aby morska kąpiel była czystą przyjemnością. Zwłaszcza wyjeżdżając z dziećmi, pamiętajmy nie tylko o zabawkach, ale też o kole do pływania czy dmuchanych rękawkach, które zapewnią im bezpieczeństwo podczas zabawy w wodzie.

Mapa atrakcji turystycznych

Odwiedzając nowe miejsce, zapoznajmy się wcześniej z jego ofertą. Wakacje to dobry czas na zwiedzanie i poznawanie nowych miejsc. Na pewno w miejscowości, do której się wybieramy, znajdują się ciekawe obiekty, warte odwiedzenia. Może to być muzeum rybołówstwa, oceanarium, ciekawa wystawa czy doroczny festiwal. Może się także okazać, że w pobliskiej miejscowości jest latarnia morska z fantastycznym widokiem. Takie informacje najlepiej przygotować jeszcze przed wyjazdem, gdy na spokojnie możemy przestudiować dostępne miejsca, jak również zaplanować trasy czy plan zwiedzania. Podobnie rzecz ma się z restauracjami – warto wiedzieć wcześniej, gdzie możemy dobrze zjeść. W końcu te kilkanaście dni urlopu to zbyt mało, aby poznawać nowe smaki metodą prób i błędów – sprawdźmy polecane miejsca wcześniej.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here