Gdy ktoś pyta cię o atrakcje w twoim mieście, od razu zastanawiasz się nad muzeami, urokliwymi parkami, zabytkami, czy tarasami widokowymi. Z jednej strony są to klasyczne miejsca, które teoretycznie powinny zainteresować każdego, ale z drugiej – mamy XXI wiek, w którym zabytki nie należą do najchętniej odwiedzanych miejsc, szczególnie przez młode osoby. Co warto zwiedzić w Gdyni, by się nie nudzić? Klimatyczna kawiarnia? Ciekawa plaża? Pełna rozrywek galeria? Gdynia stoi przed tobą otworem! Wskazujemy ciekawe miejsca, spośród których każdy znajdzie odpowiednią atrakcję dla siebie!

Domek Żeromskiego w Orłowie

To klimatyczne miejsce, które pozwoli nam przenieść się w czasie do początków XX wieku. Dom ten był wynajmowany w 1920 roku przez Stefana Żeromskiego – prozaik spędził tam cztery miesiące, stosując się tym samym do zaleceń lekarzy, którzy uznali, iż nadmorski klimat będzie idealny dla jego serca i płuc. Żeromski napisał w owym domku „Sambora i Mestwina”, zaczął również planować prace nad „Wiatrem od morza”.

W domku znajduje się obecnie swoista wystawa muzealna – „Życie i twórczość Stefana Żeromskiego”. Można tu obejrzeć różne pamiątki, jak listy, kopie rękopisów etc. Dom ten ukazuje też zmiany, jakie zaszły w Gdyni na przestrzeni lat. Można zastanowić się nad tym przy kawie i ciastku w klimatycznej kawiarni.

Plaża w Gdyni

Jak każde nadmorskie miasto, Gdynia posiada wielokilometrowe, piaszczyste plaże. Zdaniem wielu, najlepsza jest ta za mariną, przy Skwerze Kościuszki. Jest ona urokliwa i spokojna. To szeroka plaża posiadająca łagodne zejście do morza. Jedną z ważnych cech jest czystość oraz fakt, iż tamtejsza woda jest znacznie cieplejsza, niż w pozostałych częściach miasta. Plaża posiada plac zabaw, boiska oraz pełne zaplecze sanitarne. Ze względu na liczne atrakcje w postaci imprez, na tej plaży zdecydowanie nie można się nudzić – niezależnie od wieku!

Skwer Kościuszki

Skwer Kościuszki jest jednym z najpopularniejszych miejsc w Gdyni, które przychodzi na myśl od razu, gdy wspomina się to miasto. Urokliwe miejsce to nic innego, jak deptak z licznymi, klimatycznymi knajpami i różnorodnymi straganami.

Przedłużeniem Skweru jest Molo Południowe, na którym znajdziemy Akwarium Morskie, muzea w statkach lub statki, których kapitanowie zabiorą nas w rejs. Możliwa jest wycieczka z przewodnikiem, który opowie nam m.in. o porcie, jego historii i obecnym przeznaczeniu.

Galeria – Gdynia: Klif

Choć może się wydawać, że to miejsce nie pasuje do zestawienia, to zapewniamy, że nic bardziej mylnego! Jak pokazuje wiele statystyk, ludzie, którzy przyjeżdżają do nieznanego sobie miasta, chętnie odwiedzają centra handlowe. Klif to usytuowana blisko stacji Gdynia-Orłowo galeria. Gdynia posiada w swojej ofercie kilka domów handlowych, jednak ta opcja jest jedną z najciekawszych – głównie ze względu na obecnośc ekskluzywnych butików.

Poza licznymi sklepami i restauracjami, w ofercie Klifu znajduje się także fryzjer, usługi ślusarskie, biuro podróży i inne. Co sprawia, że Klif to wyjątkowa galeria? Gdynia ma w swojej ofercie również większe centra handlowe, ale to właśnie w Klifie organizowane są liczne spotkania, eventy i konsultacje, które sprawiają, że to coś więcej, niż tylko centrum handlowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here