katowice-napis

Hostel to świetny pomysł na tani nocleg w Katowicach, szczególnie jeśli przyjeżdżasz tutaj tylko na kilka dni. Katowickie hostele przyciągają nie tylko atrakcyjną ceną, ale również wysokim komfortem. Sprawdź, gdzie warto nocować w Katowicach i na co zwrócić uwagę przy wyborze hostelu.

Hostel w centrum Katowic

Przy wyborze hostelu najważniejsza jest jego lokalizacja. Nie wybieraj noclegu na drugim końcu miasta, jeśli przyjeżdżasz do Katowic tylko na parę dni. Większość atrakcji tego miasta znajduje się właśnie w jego centrum, dlatego hostel w Katowicach, który warto sprawdzić to Hostel Rynek 7 (www.noclegi-katowice.com.pl). Mieści się on w samym sercu miasta, czyli przy urokliwym rynku, z którego bez problemu dotrzesz do najważniejszych atrakcji Katowic.

A co warto zobaczyć w centrum Katowic? Z pewnością Międzynarodowe Centrum Kongresowe wraz z budynkiem Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia oraz nowoczesne Muzeum Śląskie. Ciekawą atrakcję stanowi także sam rynek, na którym niejednokrotnie odbywają się różne tematyczne jarmarki. Można tam też odpocząć na ławce pod egzotyczną palmą czy wypić kawę w jednej z urokliwych kawiarni. Warto także przejść kawałek dalej, na ulicę Uniwersytecką, gdzie z restauracji zlokalizowanej na 27. piętrze wieżowca, można podziwiać panoramę miasta.

Hostel o wysokim komforcie

Hostel, najczęściej kojarzy się z brzydką i zaniedbaną noclegownią. Ten stereotyp należy jak najszybciej wymazać z pamięci. Nowoczesne hostele są czyste, schludne, a do tego zapewniają pełen komfort swoim gościom. W niektórych z nich można nawet znaleźć pokoje dwuosobowe. Większość hosteli jest urządzonych w prosty i praktyczny sposób, a w pokojach znajdują się najpotrzebniejsze sprzęty, takie jak lampka nocna oraz funkcjonalne meble, np. biurko do pracy. Łazienki najczęściej znajdują się na korytarzu i są wspólne dla kilku pokoi. Dlatego wybierając hostel na nocleg w Katowicach, nie masz się czego obawiać. Bez problemu powinieneś tu znaleźć hostel o wysokim komforcie za niewielką kwotę.

Hostel dopasowany do potrzeb

Większość hosteli w Katowicach, odpowiadając na potrzeby swoich gości, posiada wiele udogodnień. W prawie każdym z nich znajduje się darmowe Wi-Fi, sejf, a także przechowalnia bagażów. W niektórych hostelach znajdują się nawet osobne apartamenty, wyposażone w nowoczesny aneks kuchenny. W innych, kuchenka, czajnik i naczynia znajdują się w pomieszczeniu dostępnym dla wszystkich gości. Co ciekawe, niektóre hostele w cenę noclegu wliczają także śniadanie. Najczęściej składa się one z tostów i kawy lub herbaty. W hostelach zazwyczaj znajdują się mapy miasta, ulotki z miejsc wartych odwiedzenia, a także wizytówki miejscowych taksówek. Jeśli jesteśmy w Katowicach po raz pierwszy, możemy spytać o to, jak dojechać oraz co zobaczyć, personel hostelu. Najczęściej pracują tam sympatyczni ludzie, którzy z pewnością nam pomogą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here