Czego może oczekiwać klient wybierający się do hotelu, jeśli chodzi o wyposażenie standardowego pokoju? Musi się tam na pewno znajdować łóżko, ale większość z nas ma niewielkie pojęcie o tym, co wchodzi w skład standardowego wyposażenia pokoju hotelowego. Co powinno się znajdować w pokoju w pensjonacie, a co w motelu?

Wyposażenie pokoi zależy w dużym stopniu od standardu samego obiektu noclegowego, w jakim są one ulokowane, czyli liczby gwiazdek. Najczęściej spotykane są pokoje standardowe, które na swoim wyposażeniu obowiązkowo mają łóżko, stolik nocny lub półkę przy każdym miejscu do spania – dwa stoliczki lub dwie półki przy łóżku małżeńskim lub dwóch pojedynczych łóżkach. Do tego jest jeszcze szafa, bądź wbudowana we wnękę garderoba. W pokoju standardowym powinno znaleźć się miejsce na biurko, stolik, lustro, lampki nocne oraz wieszak ścienny. Na wyposażeniu mogą znajdować się sprzęty elektroniczne, np. telewizor, radio czy telefon.

Do pokoju powinna przynależeć łazienka, ale różnie wyposażona – w toaletę, prysznic lub wannę, umywalkę, ręczniki kąpielowe, zestaw mydełek czy w suszarkę. Wszystko to jednak zależy od standardu hotelu.

Pokoje rodzinne

Osobą kategorię pokojów w hotelach i pensjonatach stanowią pokoje rodzinne. W ich przypadku można spotkać się również z oznaczeniem FAM. To rozbudowana wersja pokoju standardowego, charakteryzująca się większą powierzchnią, ale wyposażenie nie odbiega najczęściej od tego, jakie ma pokój standardowy. Wszystko jest jednak dopasowane do podejmowania większej ilości gości. Pokój rodzinny może mieć też dwa osobne pomieszczenia.

Czym jest apartament?

W wielu hotelach znaleźć można miejsca noclegowe w apartamentach. Oznaczone są one skrótem APT i są one dodatkowo wyposażone w aneks kuchenny, z naczyniami i sztućcami, co pozwala na samodzielne przygotowywanie posiłków bezpośrednio w pokoju. W niektórych przypadkach apartament będzie składał się z części sypialnianej i kuchenno- jadalnej, ze stołem z krzesłami.

Zdarza się, czego przykładem jest Ranchopodbocianem.pl pod Warszawą, że jako apartamenty są oferowane pokoje o podwyższonym standardzie, składające się z części pokoju dziennego oraz sypialni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here