Źródło: Adobe 249469094
Źródło: Adobe 249469094

Dom to szczególne miejsce w życiu każdego człowieka. To tu mieszkamy, tu odpoczywamy po pracy. Tu żegnamy odpływający dzień i z radością witamy ten, który nadchodzi. Dom to azyl każdego człowieka, jego prywatna twierdza. Bywa jednak często twierdzą otwartą, a wtedy rozbrzmiewa gwarem wielu głosów – rodziny, przyjaciół, sąsiadów. Warto o niego dbać. Napełniać pozytywnymi emocjami. A także pięknie i gustownie przyozdabiać.

Śniąc o dalekich podróżach

Dom można przyozdobić na wiele sposobów, wszystko w zależności od indywidualnych preferencji. Doskonałym pomysłem mogą być gustowne, stylowe meble. Do tego dywany, obrazy, kwiaty i inne domowe rośliny i atmosfera robi się wręcz sama. Ważne jest jednak to, aby nie przekombinować i wszystkie elementy wnętrza dobrać odpowiednio. Żeby po prostu wszystko do siebie pasowało i współgrało ze sobą. W przeciwnym razie powstanie dysonans, który przyprawić może o ból dosłownie wszystkiego.

Bardzo ciekawym elementem wystroju wnętrz mogą być wszelkie motywy, kojarzące się z podróżami – tymi bliskimi i tymi dalekimi. Może to być rosyjska matrioszka gdzieś na półce, może to być także afrykańska maska na ścianie. To jednak wydaje się być odrobinę sztampowe…

Co byście zatem powiedzieli na mapę ścienną? Turystyczna Mapa Świata to bez wątpienia fantastyczny wybór, jeśli chodzi o nietuzinkową dekorację wnętrza domu. Zamiast gołej, pomalowanej ściany, przyozdobionej jedynie kilkoma obrazkami, tapety lub równie sztampowej fototapety – mapa. I to taka, jaką sobie wybierzesz – zgodnie z twoimi preferencjami.

Taka mapa może być nie tylko oryginalnym detalem na ścianę, ale także służyć innym celom. Może być swoistym ekranem taktycznym, na którym można zaznaczać miejsca, w których już się kiedyś było, jak również i te, które chcemy odwiedzić w przyszłości. Tu, gdzie byliśmy, możemy poprzypinać zdjęcia, będące namacalną pamiątką tych fantastycznych podróży. Będzie co wspominać podczas długich, jesiennych i zimowych wieczorów.

Dzięki takiej ozdobie twoje dziecko również przestanie przynosić złe oceny z geografii. Tylko pomyśleć, ile przyjemności dostarcza studiowanie takiej mapy… To wspaniała alternatywa dla nudnego atlasu czy równie sztampowego globusa.

Trochę egzotyki

W pokoju, w którym wisi mapa – zapewne gościnnym – można też pokusić się o odrobinę egzotyki w postaci roślinności. Palma, kaktus czy też araukaria – będą wręcz idealnym wyborem, doskonale wzbogacającym nasz pokój gościnny. Sprawią także, że dalekie podróże, które wspominamy lub o których marzymy, będą łatwiejsze w wizualizacji.

Będzie także co pokazać rodzinie, przyjaciołom i sąsiadom. A każde rodzinne spotkanie stanie się jeszcze przyjemniejsze. A wszystko dzięki doskonałemu wystrojowi wnętrz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here