Jak spędzić ferie zimowe z dzieckiem

Ferie zimowe mogą być dla dzieci tak samo rozwijające, jak zajęcia w szkole, a w wielu przypadkach nawet bardziej – nie muszą one wiązać się z dwutygodniową nudą przed telewizorem i komputerem na zmianę. Zaangażowani rodzice co roku zadają sobie pytanie – jak spędzić ferie zimowe z dzieckiem? Poniżej kilka pomysłów na zorganizowanie dzieciom ciekawych dni.

Wyjazd w góry

Zimą wyjazd w góry może być o wiele ciekawszy, niż latem – zima umożliwia więcej aktywności na świeżym powietrzu. Fani jazdy na nartach mogą skorzystać nie tylko w Polsce, ale i za granicą – wszystko zależy od budżetu, jakim dysponujecie. Jednak nie tylko oni mogą znaleźć w górach rozrywkę – amatorzy górskich wędrówek nie będą zawiedzeni. Mówi się, że kto zobaczył góry zimą, zawsze będzie chciał w nie wracać właśnie wtedy. Jeśli po wędrówkach będziecie zmęczeni i zmarznięci, możecie jeden dzień przeznaczyć na relaks w aquaparkach i termach – takich atrakcji w górskich miejscowościach nie brakuje.

A może nad morze?

Wyjazd nad morze to ciekawa alternatywa. Małe miejscowości, które odwiedzamy latem, mogą nie być zimą tak zachęcające, jednak w większych miastach na pewno jest co robić. Nie od dziś wiadomo, że podróże uczą – nasze dziecko skorzysta na wizycie w oceanarium czy muzeum. Nauka w tak przyjemnych warunkach to najlepszy sposób na zapamiętywanie informacji. Przed wycieczką w takie miejsce postarajmy się czegoś dowiedzieć na temat eksponatów, aby móc tę wiedzę przekazać naszym pociechom. Plusem takiego wyjazdu jest mniejsza ilość turystów, niż w sezonie letnim.

Ferie zimowe w domu

Jeśli nie planujecie żadnego wyjazdu z dziećmi, czas spędzony w domu może być równie owocny. Dobrym pomysłem jest umówienie się z kilkoma rodzicami tak, aby codziennie jeden z was mógł spędzić czas z dzieciakami – wówczas zorganizujmy im jednodniową wycieczkę w jakieś ciekawe miejsce w naszym mieście. Może to być wyjście do kina, teatru, muzeum, na sanki lub miejską ślizgawkę. Dzieciaki na pewno ucieszą się możliwością spędzenia tego dnia inaczej, niż ma to miejsce w ciągu roku szkolnego. Jeśli jednak musicie pracować, postarajcie się poświęcać dzieciom więcej czasu po pracy – nie mając codziennych szkolnych obowiązków, jest to dla nich czas na inne aktywności.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here