Jak zorganizować oryginalne zaręczyny

Zaręczyny są momentem kluczowym dla dwóch zakochanych osób. To szczególny moment, dlatego warto zadbać o to, aby miał odpowiednią oprawę, co pozwoli wam obojgu zapamiętać ten moment na wiele następnych lat.

Pierścionek i czas

Oryginalne zaręczyny oznaczają konieczność zakupu wyjątkowego pierścionka. Nie chodzi tutaj oczywiście o jego cenę, choć niestety każdy pierścionek kosztuje. Ważne, żeby był dobrany i idealnie pasował na rękę. Każdy bowiem nawet najwspanialszy moment zepsuć może brak dopasowania pierścionka. Ten jak wspomnieliśmy, nie musi być drogi. Może też to być specjalny pierścionek, który dodatkowo wzmocni przekaz chwili. Na przykład rodzinna pamiątka, którą przekażemy naszej wybrance lub też pierścionek, który sami zrobiliśmy. Możliwości ogranicza tutaj tylko nasza wyobraźnia. Warto też wybrać odpowiedni czas na zaręczyny. Istnieje kilka standardowych propozycji jak choćby wyjazd wakacyjny, Walentynki czy Sylwester, ale żadna z nich niestety nie może być nazwana oryginalną. Choć zapewne dla wielu osób oświadczyny o 24.00 w Nowy Rok, to bardzo atrakcyjny pomysł. Możemy też zdecydować się na nie choćby w dzień urodzin naszej wybranki lub podczas rozdawania prezentów przy kolacji wigilijnej. Kluczem do sukcesu jest wybór takiego terminu, który będzie dla naszej partnerki zaskoczeniem. Im większe będzie jej zdziwienie, tym dla nas lepiej.

Miejsce

Kluczowe jest oczywiście wybranie odpowiedniego miejsca, w którym oświadczymy się naszej wybrance. Jeśli planujemy oświadczyny podczas świąt lub Sylwestra, to oczywiście stajemy się zakładnikiem miejsca, gdzie spędzamy ten czas. Jednak w innym innym terminie możemy już dowolnie wybrać oryginalną przestrzeń, która zostanie zapamiętana na długo jako lokalizacja zaręczyn. Dobrym pomysłem jest oświadczenie się tam, gdzie na przykład pierwszy raz się spotkaliśmy lub poszliśmy na pierwszą swoją randkę. Fakt ten ma oczywiście znaczenie symboliczne i, jeśli nasza wybranka jest sentymentalna, to może być zachwycona takim wyborem. Niektórzy decydują się na nałożenie pierścionka w miejscu publicznym. Nie musi to być stadion piłkarski czy sala kinowa. Ten schemat został już wielokrotnie przerobiony i trudno go nazwać szczególnie oryginalnym. Możecie jednak oświadczyć się na przykład w samolocie lub podczas jazdy metrem. Z pewnością będzie to nieszablonowe, a duża widownia przyjmie taki gest z entuzjazmem. Możecie być też pewni, że staniecie się popularni, gdyż w dobie powszechnie istniejących telefonów komórkowych, co drugi pasażer zacznie nagrywać film z waszych zaręczyn.

Nie każdy z nas ma jednak odwagę czy chęć afiszowania się publicznie z wręczaniem pierścionka. Być może trzeba więc stworzyć sytuacje intymną, a jednocześnie oryginalną. Te najbardziej szalone pomysły będą nas niestety kosztować, ale z pewnością wzruszą naszą przyszłą żonę i są tego warte. Wyobraźmy sobie bowiem oświadczyny w wynajętym teatrze lub w restauracji, w której jesteśmy tylko my oraz obsługa. Takie wydarzenie nie jest łatwo zaaranżować, a tym bardziej utrzymać w tajemnicy przed wybranką, ale z pewnością warto się postarać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here