Jakie kosmetyki zabrać ze sobą w podróż

Kobieta przygotowująca się do swoich wakacji nieraz potrzebuje nie jednej, a przynajmniej dwóch sporych walizek, aby bez trudu spakować do nich wszystkie „najpotrzebniejsze” rzeczy. Odzież zajmuje zdecydowanie najwięcej miejsca, jednakże sporą część przestrzeni toreb wypełniają także produkty kosmetyczne. Jeden szampon i żel pod prysznic żadnej kobiecie nigdy nie wystarczą – rezygnacja z dodatkowej pielęgnacji może przecież skutkować pogorszeniem wyglądu zewnętrznego. Jakie kosmetyki na podróż sprawdzą się zatem najlepiej? Co rzeczywiście warto spakować do swojej podróżnej walizki, aby nie przesadzić z ilością zbędnych produktów, ale jednocześnie móc nawet w trakcie wakacji zadbać o swoje ciało i włosy?

Kolorowe kosmetyki na wakacje

Nawet na wakacjach każda kobieta będzie mieć sporo takich okazji, podczas których postanowi świetnie wyglądać. Otrzyma zaproszenie na spotkanie z nowo poznanymi ludźmi lub uda się ze swoim partnerem do eleganckiej restauracji, musząc jak najlepiej przygotować się do takiego wyjścia. Pomoże jej w tym makijaż. Kolorowych kosmetyków nie może więc zabraknąć w walizce żadnej podróżującej kobiety. Absolutne niezbędne będą: fluid, korektor, lekki puder, bronzer, róż, mała paletka cieni, kredka do brwi, tusz do rzęs i eyeliner. Warto też zabrać ze sobą kilka różnych pomadek i szminek, aby w trakcie dni bez makijażu przynajmniej lekko podkreślić swoje usta i w ten sposób ożywić całą cerę. Pomalowana kobieta zawsze czuje się lepiej i pewniej. Dzięki temu może czerpać większą przyjemność z różnego rodzaju aktywności i rozrywek.

Kosmetyki do opalania

Podróże, zwłaszcza te odbywane jesienią i zimą, zwykle kierują Polaków do ciepłych krajów. Wysoka temperatura powietrza i palące słońce sprzyjają wylegiwaniu się na plaży i opalaniu. Aby robić to wszystko bezpiecznie, należy zabrać ze sobą specjalne kosmetyki do opalania. Nie mogą to być jednak kremy z filtrem wynoszącym 10 czy 5, który nie stanowi zbyt dobrej ochrony dla skóry. Mocniejsze preparaty zawsze sprawdzą się lepiej, zwłaszcza w ciepłych krajach, w których słońce potrafi być naprawdę dokuczliwe. Smarując się nimi codziennie rano, można uchronić się przed poważnym oparzeniem.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here