Szukasz idealnego miejsca na urlop, do którego nie będziesz musiał się szczególnie przygotowywać? Prezentujemy dwa sprawdzone kierunki, które warto wybrać na wiosenny urlop w Polsce. Pod lupę bierzemy województwo mazowieckie oraz małopolskie i podpowiadamy, które miejscowości w tych regionach mają najciekawsze atrakcje do zaoferowania.

Góry są najbardziej popularnym kierunkiem na wyjazd podczas ferii zimowych, ale czy kiedykolwiek pomyślałeś, żeby wyjechać na Podhale wiosną? W tym czasie do życia ponownie budzi się natura, co oznacza, że nawet zwykły spacer w górach będzie prawdziwą ucztą dla oczu i zmysłów. Myślisz raczej o wypadzie poza miasto? Zobacz co ma do zaoferowania Raszyn na Mazowszu.

Raszyn – wypad pozna miasto na Mazowsze

W miejscowości Raszyn na największą uwagę z pewnością zasługuje Rezerwat przyrody Stawy Raszyńskie, który jest rezerwatem ornitologicznym, stanowiącym schronienie dla ponad 100 gatunków ptaków. Ten faunistyczny rezerwat przyrody to jeden z najpiękniejszych ekosystemów w całej Polsce. Rezerwat położony jest pomiędzy Raszynem a Jankami w środkowej części zlewni rzeki Raszynka. Graniczy z miejscowością Puchały oraz z Instytutem Technologiczno-Przyrodniczym w Falentach.

Raszyn to doskonałe miejsce wypadowe dla osób, które chcą zwiedzić Warszawę i okolice. Przed wyjazdem najlepiej zadbać nie tylko o przemyślany plan wyjazdu, ale też o komfortowej kwaterze. Propozycje noclegów w Raszynie, na które warto się zdecydować, znajdziesz tutaj: https://meteor-turystyka.pl/noclegi,raszyn,0.html.

Szaflary – prozdrowotne wakacje na Podhalu

Szaflary położone są na pograniczu dwóch regionów geograficznych – Kotliny Nowotarskiej i Pogórza Bukowińskiego i stanowią część Podhala. Ta miejscowość, której historia związana jest między innymi ze zlikwidowaną w latach 90. XX w. Wytwórnią Nart Szaflary „Polsport”, położona jest między Zakopanem a Nowym Targiem. Wieś może stanowić miejsce wypadowe w góry, ponieważ niedaleką stąd na Gubałówkę czy Giewont. Szaflary stanowią idealne i co najważniejsze spokojne miejsce na nocleg. Kwatery w Szaflarach, które znajdziesz tutaj: https://meteor-turystyka.pl/noclegi,szaflary,0.html, mieszczą się zarówno w centrum wsi, jak i na jej obrzeżach.

Przy okazji wizyty w Szaflarach warto się zdecydować na wizytę w Termach Szaflarskich, gdzie można zrelaksować się podczas kąpieli w basenach, w których temperatura wody wynosi od 30 do 56°C. Obiekt, który funkcjonuje od 2008 roku, oferuje turystom możliwość kąpieli w basenach z wysoko zmineralizowaną wodą termalną. Obiekt jest całkowicie ogrzewany wodą termalną, pochodzącą z odwiertu IG1, eksploatowanego przez PEC Geotermię Podhalańską S.A. Baseny wyposażone są w urządzenia do hydromasażu, bicze wodne, ławki do masażu, czy urządzenia do masażu karku i części barkowej. Najmłodsi spędzą miło czas na zjeżdżalniach, grzybkach oraz w wodnym placu zabaw.

Poprzedni artykułGdzie spędzać czas w Gdyni?
Następny artykułJak przyozdobić dom?
Autorka serwisu FanCityTour.pl. Z zamiłowania podróżnik z wieloletnim doświadczeniem. Moją pasją są podróże krajowe i zagraniczne. Nie straszna mi wspinaczka górska, upały Afryki czy puszcze Amazonki. Turystyka to moja pasja i praca. Po pracy szczęśliwa mama dwójki dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here