Wielu osobom Ustroń kojarzy się głównie z uzdrowiskiem – i słusznie, bo z tego właśnie słynie ta niewielka górska miejscowość. Warto jednak poznać inne atrakcje, które czekają na Ciebie, jeśli na wakacje wybierzesz oferowane przez Ustroń noclegi w samodzielnych apartamentach. Zabytkowe budynki i piękne okoliczności przyrody z pewnością zapadną Ci w pamięć na długo.

Ustroń to miasto w południowej Polsce, w województwie śląskim, które posiada status słynnego w całej Polsce uzdrowiska, ośrodka wczasowego i wypoczynkowego. Słynie ze swoich walorów zdrowotnych. Tutejsze solanki znakomicie wspierają leczenie chorób układu oddechowego czy dolegliwości związanych z krążeniem krwi. Jednak to nie jedyne walory, które miasto ma do zaoferowania osobom, które wybiorą atrakcyjne noclegi w Ustroniu.

Ustroń noclegi – poczuj zbawienną moc natury

Beskid Śląski jest miejscem, w którym niewątpliwie można poczuć zbawienną moc natury. Znajdują się tutaj aż dwa popularne polskie uzdrowiska – jedno z nich właśnie w Ustroniu. Wieloletnia tradycja i dobre opinie sprawiają, że corocznie wiele osób decyduje się na wyjazd na turnus rehabilitacyjny lub po prostu spędzenie tu urlopu.

Warto jednak podkreślić, że na poprawę zdrowia i dobre samopoczucie osób odwiedzających Ustroń wpływają nie tylko zabiegi, którym można poddać się w profesjonalnym kurorcie. Dobre efekty przynosi samo przebywanie w dobroczynnym środowisku naturalnym Beskidu Śląskiego. Dlatego jeśli zależy Ci przede wszystkim na wyciszeniu i przebywaniu na łonie natury, a także cenisz sobie niezależność, możesz wybrać apartamenty Ustroń poza kurortem uzdrowiskowym – do Twojej dyspozycji jest wiele atrakcyjnych apartamentów, zarówno w centrum miasta, jak i na jego obrzeżach. Wiele z nich to naprawdę tanie noclegi, którymi Ustroń przyciąga wielu turystów.

Ustroń apartamenty – jakie miejsca zwiedzić w ich pobliżu

Wielbiciele zwiedzania, którzy do spędzenia urlopu wybiorą apartament w Ustroniu, z pewnością się nie zawiodą. W mieście znajduje się kilka przepięknych zabytków, które warto zobaczyć:

  • kościół św. Klemensa z 1787 roku – zabytkowy budynek z kamienia i cegły,
  • kościół ewangelicki Apostoła Jakuba Starszego – największa świątynia w Ustroniu, znajdująca się wśród wiekowych lip i brzóz,
  • amfiteatr – z wystawą historycznych fotografii miasta,
  • ratusz – znajdujący się na rynku miejskim.

Dodatkowo trzeba wspomnieć, że Ustroń znajduje się w niedalekiej odległości od innych pięknych górskich miast, do których z powodzeniem możesz wybrać się na jednodniową wycieczkę. Szczególnie warto zobaczyć Wisłę i Cieszyn.

Ustroń – najciekawsze atrakcje turystyczne

Oprócz zabytkowych budowli, Ustroń posiada oczywiście wiele przepięknych atrakcji związanych z przyrodą. Wśród najciekawszych można wymienić:

  • Czantorię – szczyt (995 m n.p.m.), który zimą staje się lokalnym centrum narciarstwa, zaś latem oferuje turystom tor saneczkowy i nowoczesną kolej linową,
  • Równicę – jeden z nielicznych okolicznych szczytów (883 m n.p.m.), na który można dostać się nawet z małymi dziećmi, ponieważ możliwy jest dojazd samochodem,
  • Leśny Park Niespodzianek – miejsce, w którym można obserwować dzikie zwierzęta żyjące na wolności,
  • Park Zdrojowy – kompleks uzdrowiskowy ze słynną Pijalnią Wód.

Tanie noclegi Ustroń – kto powinien zwrócić uwagę na to miejsce?

Dobroczynny klimat Ustronia powoduje, że jest to świetne miejsce zarówno dla osób, które chcą poprawić swoje zdrowie, jak i dla każdego, kto pragnie odpocząć z dala od szybkiego, miejskiego życia. Warto zastanowić się szczególnie nad wyborem samodzielnego apartamentu w Ustroniu, który daje dużą niezależność. Własne lokum i dostęp do kuchni sprawia, że możesz przygotować posiłek o dogodnej dla Ciebie porze, nie martwiąc się o godziny otwarcia restauracji – szczególnie docenią to rodziny z dziećmi i osoby, które najlepiej odpoczywają wtedy, gdy mogą w pełni decydować o sposobie spędzania czasu.

 

Sprawdź noclegi Ustroń od Sun & Snow – rezerwując tutaj apartamenty wiesz, że będziesz mógł cieszyć się wolnością i funkcjonować według własnego rytmu. W ofercie także samodzielne noclegi w innych górskich miastach, na przykład w pobliskiej miejscowości turystycznej Wisła.