Czy Ty też jesteś z tych osób, która w ciągu roku często przypomina sobie szum fal, rozgrzany piasek na plaży i piękne widoki nadmorskie? Ech… wakacje! Takich osób jak Ty jest więcej! Morze daje energię, zdrowie, wyciszenie i pozwala ludziom się naprawdę zrelaksować i odpocząć. Niektórzy twierdzą, że tylko nad morzem mogą naprawdę dobrze spędzić wakacje.

Ponieważ ludzie doceniają nadmorski klimat pełen jodu i nadmorskie czyste powietrze, to również wakacyjny wypoczynek dla dzieci jest tam proponowany. Obóz nad morzem to doskonały pomysł na wakacje po całym roku szkolnym. Taki wyjazd jest doskonały i dla dzieci, i dla młodzieży.

Obóz nad morzem jest zwykle o tematyce wypoczynkowej lub sportowej – dzieci mają bardzo dużo zajęć na świeżym powietrzu, często odwiedzają plażę, robią sobie wycieczki piesze plażą, a także kąpią się w morzu pod okiem ratownika.

Jednak z roku na rok obóz nad morzem jest urozmaicany i proponuje coraz więcej tematyk. Można zakupić obóz nad morzem w klimacie anime i manga, obóz nad morzem z nauką tańca lub nawet kolonię konną czy malarską. Propozycji jest naprawdę dużo. Obóz nad morzem z warsztatami detektywistycznymi to hit ubiegłorocznych wakacji, a kolonia z Harrym Potterem to częsty wybór najmłodszych dzieci. Obóz nad morzem możemy znaleźć też windsurfingowy, aktorski, filmowy czy kulinarny. Dla najmłodszych dzieci przewidziano kolonie i obozy nad morzem o tematyce bajkowej, fabularne czy na podstawie ulubionych filmów – np. Star Wars, Lego Ninjago czy Scoobie-Doo.

Lokalizacja wypoczynku daje naprawdę wiele możliwości. Obóz nad morzem korzysta nie tylko z wycieczek po okolicy i plażowania, ale ma zwykle do dyspozycji mnóstwo innych atrakcji. Często w programie jest skimboard, czyli pływanie na owalnych deskach po tafli wody i falach. Kolonie i obozy nad morzem często korzystają z rejsów wycieczkowych po morzu różnymi statkami, najczęściej replikami dawnych statków pirackich. Jedna z wielu atrakcji, z jakich korzysta obóz nad morzem to po prostu straganiki i sklepiki nadmorskie – jest tu tak wiele towarów i atrakcji sezonowych, tak wiele przysmaków i pokus, że nadmorskie alejki przyciągają turystów jak magnes. Kto nie kupił nad morzem licznych pamiątek, letniej biżuterii, koszulek z outletów, zabawki czy pięknych muszli – niech się przyzna! Tak – każdy zagląda do tych dziesiątek budek przy morskiej promenadzie.

W nadmorskich ośrodkach też jest sporo atrakcji i udogodnień, z których korzysta obóz nad morzem. Obiekty te często mają boiska do siatkówki i koszykówki, place zabaw, siłownie pod chmurką, a czasem nawet basen, ściankę wspinaczkową, szachy ogrodowe czy tor OCR. Ważne, by była też sala na zajęcia i dyskoteki oraz po to, by grupa mogła schronić się tam w razie niepogody. Obóz nad morzem wyżywienie ma zwykle na miejscu, w stołówce. Jest nadzorowany przez Sanepid i Kuratorium Oświaty.

Obóz nad morzem (https://www.kogis.pl/regiony/nad-morzem/) kosztuje około dwóch tysięcy złotych – zależnie od standardu obiektu i atrakcyjności programu, ta cena może być ciut niższa lub ciut wyższa. Nie warto jednak oszczędzać, bo jakość przekłada się też na kwalifikacje i doświadczenie kadry, bezpieczeństwo czy posiłki. Warto więc wybrać naprawdę dobrą ofertę, najlepiej poleconą już przez kogoś.

Wyjazd dla wszystkich grup wiekowych jest czasem podzielony na starszych i młodszych. Tworzone są wtedy dwie lub trzy grupy wiekowe. Ogólnie w obozie nad morzem mogą uczestniczyć dzieci od szóstego lub siódmego roku życia. Grupy maluszkowe to 6-8 lat, grupy młodsze to 8-12 lat, a grupy młodzieżowe to 13-18 lat. Najstarsze nastolatki (około osiemnastego roku życia) już najczęściej nie jeżdżą na obozy, wolą wakacje w gronie grupki przyjaciół i nie chcą już zorganizowanych wyjazdów. Liczą na to, że rodzice wyrażą już zgodę na ich samodzielny wyjazd z przyjaciółmi.

Decyzja o zakupie obozu nad morzem dla dziecka jest na pewno trafiona. Należy się z nią spieszyć, gdyż zawsze decyduje kolejność zgłoszeń. Jeśli chcemy mieć szeroki wybór tematyk obozu nad morzem, jego lokalizacji i terminów – warto nie zwlekać i rezerwować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here