Odzież funkcyjna dla każdego

Niezależnie, jaką dyscyplinę trenujemy, a może tylko lubimy dbać o komfort ciała w każdych warunkach, w sklepach znaleźć można cały szereg odpowiednich ubrań, które pozwalają po prostu czuć się wygodnie i zachować termoregulację. Przede wszystkich chodzi o specjalistyczne włókna, membrany i nowoczesne systemy. Można nawet założyć, że odzież termoaktywna w całej swojej różnorodności już na zawsze zrewolucjonizowała życie trenujących na siłowni lub w plenerze, miłośników trekkingu czy narciarstwa oraz miejskich poszukiwaczy przygód. Dlatego właśnie te dość charakterystyczne kroje oraz materiały we wszystkich kolorach tęczy rewelacyjnie podkreślają sportowy i casualowy styl.

Dla amatorów i profesjonalistów

Odpowiedniej jakości bielizna termoaktywna jest w stanie zadbać o komfort ciała w każdych warunkach. Nowoczesne rozwiązania w tym wydaniu mają postać „drugiej skóry”, sprawiają, że pot zostaje szybko odprowadzany od ciała, a tym samym nie ulega ono wychłodzeniu. Takie rozwiązania sprawdzają się w ekstremalnych sytuacjach, ale również w codziennych aktywnościach. W szeregu różnych produktów znaleźć można bowiem koszulki czy getry z wielu materiałów, o dostosowanych parametrach oraz dedykowanych właściwościach – takich na przykład jak kompresja. Zupełnie innej odzieży będziemy więc potrzebować na zimę, innej na siłownię, a jeszcze innej na trening w plenerze. Miejskie modele mają również swoje niewątpliwe zalety.

Podkreśl ciało

Nowoczesna koszulka termoaktywna poza wysokimi parametrami technicznymi musi być dobrze dopasowana do ciała, by zachować swoje właściwości. Przede wszystkim doskonałej jakości produkty będą uszyte z oddychających materiałów, które skutecznie odprowadzą wilgoć i będą chronić przed utratą ciepła. To uzyskamy, gdy koszulka będzie przylegać do ciała, a o komfort zadbają płaskie elastyczne szwy, które nie będą podrażniać wrażliwej skóry. Najczęściej koszulki wykonane są z takich materiałów ja polipropylen, poliamid i poliester. Bardzo często są to również równego rodzaju mieszanki, które sprawdzają się latem czy zimą. Te drugie często wykorzystują także na przykład wełnę z merynosów. Poza tym projektanci koszulek kierują się zarówno wiedzą o anatomii, jak i funkcjonowaniu organizmu oraz oczywiście modnego wzornictwo we wszystkich kolorach tęczy. Specjalistyczna odzież dba również o konkretne strefy termiczne, szczególnie w miejscach wymagających odpowiedniej wentylacji. Poza tym poprzez naciski na konkretne partie mięśni można uzyskać efekt kompresji, który mobilizuje do wytężonej pracy oraz wspomaga regenerację po treningu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here