Parking przy lotnisku w Krakowie – jak nie przepłacić?

Parkowanie przy portach lotniczych może być sporym wydatkiem. Są jednak sposoby na to, aby nie przepłacić. O czym warto pamiętać?

Lotnisko w podkrakowskich Balicach jest każdego dnia używane przez tysiące podróżujących. Wielu z nich, a także ich bliskich decyduje się na dojazd na miejsce samochodem.

Zaparkowanie przy porcie lotniczym może skutkować wysokim rachunkiem za postój. Nie musimy jednak narażać się na spory wydatek wtedy, gdy wybierzemy tanie miejsce. Jak nie przepłacić?

Parking oficjalny – wygodnie, ale drogo

Lotnisko w Balicach dysponuje własnymi parkingami – parkingiem zadaszonym położonym przy terminalu, a także parkingami terenowymi. Godzina postoju to wydatek rzędu 9-10 złotych.

Za darmo możemy parkować w tak zwanej strefie Kiss & Fly, która znajduje się na drodze wiodącej do terminalu. Pierwsze 10 minut parkowania jest bezpłatne – każde kolejne rozpoczęte 10 minut to już koszt 10 złotych.

Gdzie zaparkować taniej?

Zatem na parkingach oficjalnych należących do lotniska w Balicach musimy zapłacić sporo za dłuższy postój.

Jeśli nie chcemy przepłacać, warto sprawdzić oferty parkingów nieoficjalnych, które znajdują się niedaleko portu lotniczego – najczęściej w odległości kilkuset metrów. Tam ceny są już znacznie niższe – godzina parkowania to koszt około 2-4 złotych. Mało zapłacimy również za parkowanie długoterminowe, na przykład na tydzień czy dwa, gdy chcemy pozostawić auto w bezpiecznym miejscu.

Klienci nieoficjalnych parkingów mogą korzystać także z szeregu różnych udogodnień. Na uwagę zasługują wygodne transfery do terminala i z powrotem, dlatego nie trzeba samemu iść z bagażami do celu. Transfery są darmowe, dlatego nie trzeba ponosić żadnych dodatkowych kosztów.

Nieoficjalne parkingi również są w stanie zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa dla pojazdów – są grodzone, monitorowane i często strzeżone przez 24 godziny na dobę.

Zatem jeśli chodzi o tani parking Kraków lotnisko posiada własne miejsca postojowe, ale najmniej zapłacimy za te znajdujące się na parkingach nieoficjalnych – tam ceny są nawet kilkukrotnie niższe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here