Mówi się, że cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie. Jest w tym dużo prawdy. Wielu Polaków co roku wyjeżdża na wakacje czy krótkie weekendowe wycieczki za granicę. Zwiedzamy odległe zakątki: Japonię, Tajlandię, Sri Lankę czy Bali, a na przykład nigdy nie byliśmy w Warszawie, w Krakowie czy we Wrocławiu i w Poznaniu. Warto jest zwiedzić przepiękne miejsca, których w Polsce naprawdę nie brakuje.

Gdzie jechać?

Celów wypraw po Polsce może być co niemiara. Na pierwszych miejscach powinny znaleźć się największe miasta w kraju, jak stolica, gdzie do zobaczenia jest znacznie więcej, niż tylko Zamek Królewski, starówka czy Pałac Kultury i Nauki i Łazienki Królewskie. Odkrywanie wszystkich atrakcji stolicy może zająć kilka dni, a są one dopasowane do oczekiwań różnych grup turystów, również tych najmłodszych.

Poza tym z pewnością ogrom atrakcji czeka na turystów w Krakowie, Wrocławiu, w Gdańsku, Gdyni czy Sopocie, a także w Toruniu, Kazimierzu Dolnym, w Wieliczce, w Oświęcimiu czy w Poznaniu i w Zakopanem. To tylko jedne z licznych miast, w których można zachwycić się bogactwem zabytków architektonicznych, śladami historii, czy też odwiedzić miejsca o wysokich walorach krajobrazowych.

Krainy w Polsce godne odwiedzenia

Tatry i całe Podhale, Bieszczady i Beskidy, a także Karkonosze – polskie góry mają wiele zalet, a znajdujące się tu szlaki turystyczne zachęcają do pieszych wędrówek. Mazury są rajem dla żeglarzy – można tu znaleźć miejsca dziewicze pod względem przyrodniczym. Nad morzem zachwycają zaś piaszczyste plaże, na których można przy pięknej pogodzie skorzystać z kąpieli morskich i słonecznych, a poza sezonem letnim – pospacerować po brzegu.

Można pokusić się o stwierdzenie, że Polska jest piękna, gdziekolwiek się nie znajdziemy. Warto zaplanować wyjazdy turystyczne po naszym cudownym kraju. W tym celu można zarezerwować sobie bus z przyjaciółmi lub rodziną, który pozwoli na łatwiejsze dotarcie do planowanych atrakcji większą grupą osób. Wynająć busa można m.in. w firmie Dyniewicz, która dodatkowo świadczy usługi związane z planowaniem zwiedzania i jednodniowych wycieczek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here