Prezent dla podróżnika i podróżniczki

Podróże to cudowna pasja. Każdy z nas na pewno ma w swoim otoczeniu ludzi, którzy marzą o dalekich wyjazdach i odkrywaniu świata. Jedni skupiają się na bliższych kierunkach – wolą odkrywać Europę czy nawet samą Polskę. Inni chętnie odkładają pieniądze i planują podbijanie Azji, Ameryki Południowej czy Australii. Różne są także sposoby podróżowania – niektórzy jeżdżą wyłącznie z biurem podróży, bo nie chcą się martwić o żadne kwestie organizacyjne, inni natomiast wolą zwiedzać świat na własną rękę. Jest też coraz więcej osób, które decydują się na podróż autostopem czy spanie w namiocie w trakcie wyjazdów. Niezależnie jednak od preferowanej formy, wyjazdy stają się coraz popularniejszym sposobem spędzania czasu.

Z racji tego, że podróże mogą stanowić bardzo ważną część życia naszych bliskich osób, dobrze jest do nich nawiązać przy wyborze upominku na różne okazje – na przykład śluby czy urodziny. Każdy pasjonat podróży z pewnością doceni to, że prezent nawiązuje do jego zainteresowań. A więc, jak wybrać idealny prezent dla podróżnika i podróżniczki?

Bon turystyczny

Dużo zależy od upodobań danej osoby. Tego, w jaki sposób podróżuje i w jakich miejscach czuje się najlepiej. Jeżeli mamy do czynienia z kimś, kto preferuje pobyt w hotelach i raczej co roku wybiera te same miejsca, raczej nie przyda mu się nowy śpiwór. Raczej ucieszy się na przykład z voucheru upominkowego do wykorzystania w ulubionym biurze podróży. Jeśli myślimy nad prezentem dla kogoś, kto za każdym razem rusza w inne miasta i okolice, ciekawym pomysłem może być na przykład mapa świata do przywieszenia na ścianę. Sama mapa na pewno skutecznie zainspiruje i zmotywuje podróżnika. Jeśli to mapa na tablicy korkowej, można na niej oznaczać pinezkami miejsca, w których się było. Może to być także tak zwana mapa zdrapka, na której można zdrapywać poszczególne państwa, aby oznaczyć je jako odwiedzone. Gdy dysponujemy nieco większym budżetem, świetną opcją na prezent może być również aparat fotograficzny lub kamerka do nagrywania. Oba gadżety umożliwią bliskiej osobie uchwycenie pięknych momentów w trakcie wyjazdów.

Innym pomysłem na prezent dla podróżnika są książki. Świetnie sprawdzą się tutaj wszelkie reportaże zarówno tych znanych, jak i mniej popularnych osób. Inspirująca książka podróżnicza z pewnością ucieszy każdego pasjonata.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here