Plaża to miejsce, które jest naturalną atrakcją dla młodszych i starszych dzieci. Zdarza się jednak, że podczas urlopu nad morzem nadchodzi czas nudy. Nasze pociechy nie chcą już budować zamków z piasku, nie interesuje je pływanie z kaczuszką w wodzie, odmawiają nawet pójścia na plac zabaw, z którego dotychczas trzeba było je wyciągać niemal siłą. Warto mieć w zanadrzu kilka pomysłów na to, aby urozmaicić maluchowi pobyt nad morzem.

Jakie zabawy w piasku są najciekawsze dla dzieci?

Po pierwsze, popatrzmy na to, w jaki sposób dzieci bawią się w piasku. Być może uda się podsunąć im nowe możliwości, dając kamyki, piórka, muszelki, kwiatki oraz zachęcając do zbierania szyszek, źdźbeł trawy oraz innych elementów natury, aby urozmaicić piaskowe budowle? Nad morzem znajdują się również sklepy z zabawkami dla dzieci. Bardzo dobrym pomysłem jest zakupienie tam armatki wodnej, młynu, wyrzutni lub innego dodatku, który sprawi, że dzieci będą mogły do swoich zamków w piasku wprowadzić element wodny. Dobudowanie fosy, kanały, oczka wodnego wokół konstrukcji stworzonej przez dziecko zainspiruje je do podjęcia nowych aktywności przy plaży.

Zabawy dla starszych dzieci nad morzem

Starsze dzieci z pewnością chętnie zareagują na pomysł stworzenia samodzielnej pamiątki z wakacji. Laurka stworzona ze znalezionych podczas spaceru po plaży skarbów, czy stworzenie lasu w słoiku, albo listu w butelce, będzie nie lada gratką. Dzieci, które opanowały już sztukę czytania i pisania ucieszą się na wizję zrobienia najprawdziwszego listu w butelce i puszczenie go do wody. Inny ciekawa propozycja na spędzenie czasu z dzieckiem to stworzenie przy pomocy kamyczków obrysu dorosłego człowieka leżącego na plaży. Z kamyków można też ułożyć mandalę na plaży. Ciekawym pomysłem jest też malowanie patykiem po mokrym piasku oraz zabawa w uciekanie przed nadpływającymi falami wody.

Gdy dzieci się nudzą w trakcie urlopu nad morzem, sprawdź ofertę atrakcji dla maluchów, które przygotował hotel

Jeśli już wyczerpią się wszystkie pomysły dorosłych, warto skorzystać z oferty hotelu. Większość miejsc noclegowych znajduje się blisko palcu zabaw. Nasz hotel w Krynicy Morskiej to hotel bez dzieci nad morzem (co oznacza, że przyjmujemy gości od 12. roku życia), jednak wiele przybytków podobnych do naszego jest dostosowanych do przyjęcia najmłodszych turystów. Płytkie baseny z małymi zjeżdżalniami, palce zabaw i inne atrakcje dają możliwość zagospodarowania pociechom czasu nie tylko, gdy maluchy się nudzą, ale też wtedy, gdy pogoda nie dopisuje i przebywanie na plaży staje się niekomfortowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here