Internet to istny raj dla graczy. To właśnie w wirtualnej rzeczywistości ma on najszerszy wybór gier dosłownie na wyciągnięcie ręki. Od gier przygodowych, przez wojenne, po stricte hazardowe. Zupełnie za darmo albo za pieniądze. Może też śledzić poczynania najlepszych graczy na świecie, a więc obserwować rozgrywki w ramach e-sportu.

Kilkanaście lat temu, aby zagrać w jakąkolwiek grę trzeba było rozłożyć planszę, wziąć do ręki karty, zwołać współtowarzyszy i rozpocząć rozgrywkę. Dziś możesz zamknąć się w domu, z dala od ludzi i wybierać spośród nieograniczonej liczby różnych gier.

Podstawowa rozrywka w sieci

W wirtualnej rzeczywistości znajdziesz wiele stron proponujących gry internetowe. Ich wybór jest imponujący. Możesz wybierać pomiędzy grami strategicznymi, przygodowymi, karcianymi, planszowymi, logicznymi i wieloma innymi. Dziewczyny mogą ubierać wirtualne modelki, chłopcy zaś budować samochody rajdowe. Wielbiciele hazardowej gry mają zaś do wyboru niezliczoną ilość kasyn, w której gra może odbywać się za realne pieniądze, ale równie dobrze zupełnie za darmo. Wielu uważa, że Book of Ra najlepsza gra ostatniej dekady, ma więcej fanów niż bingo!

Gra na poważnie, czyli e-sport

Jeszcze do niedawna granie na ekranie komputera było wyłącznie zabawą, ale obecnie już nią nie jest. E-sport, bo o nim mowa, to potężny biznes. Na całym świecie organizowane są turnieje dla najlepszych graczy. To profesjonaliści, za których sukcesami stoją całe zespoły eksperckie, lata treningów i – przede wszystkim – wielkie pieniądze. E-sport przyciąga też wielomilionowe rzesze widzów na całym świecie. Prognozuje się, że znaczenie e-sportu będzie tylko rosło i będzie porównywalne z realnymi rozgrywkami.

Zabawa czy praca?

Nasuwa się więc pytanie, czy gry online są jeszcze rozrywką czy już może sposobem na życie i zarabianie. Dla niektórych na pewno to drugie. E-sport to branża, w której obraca się wielkimi pieniędzmi. Gracze, mimo młodego wieku, mogą pochwalić się siedmiocyfrowymi zyskami. Zarabiają też właściciele portali oferujących ten typ zabawy w internecie. Dla wielu jednak gry online to po prostu sposób na spędzenie wolnego czasu i relaksu po codziennych obowiązkach. To właśnie jedna z zalet gier online – może je uprawiać dosłownie każdy. W pojedynkę lub rywalizować z innymi graczami. A wszystko to jest możliwe dzięki kilku kliknięciom myszki na ekranie komputera, niezależnie od czasu i miejsca, w którym się znajduje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here