Ubezpieczenie na narty w Polsce – które wybrać?

Wyjazd w polskie góry to opcja preferowana przez bardzo wielu narciarzy. Do szusowania po stokach trzeba się dobrze przygotować, nie zapominając o kwestiach związanych z bezpieczeństwem. Każdemu – bez względu na stopień zaawansowania – przyda się ubezpieczenie.

Koszty leczenia w Polsce pokrywa NFZ – gwarantują to obowiązujące przepisy. Akcje ratownicze w górach również nie są opłacane z kieszeni poszkodowanych. Z tego też właśnie względu w powszechnej opinii wciąż pokutuje przekonanie, iż zakup ubezpieczenia na wyjazd w rodzime góry mija się z celem. W praktyce wygląda to zupełnie inaczej, o czym przekonała się już niejedna osoba, która na narty w kraju wybrała się bez odpowiedniej polisy. Warto pamiętać o istnieniu wydatków, których nie pokryje ani NFZ, ani budżet państwa – będziemy musieli wyłożyć pieniądze z własnej kieszeni. Zważywszy na to, że w rachubę wchodzą niemałe kwoty, lepiej przemyśleć sprawę i zainteresować się tematem. Jak wybrać ubezpieczenie na narty online na https://wakacyjnapolisa.pl/ubezpieczenie-narciarskie/? Które jest najlepsze?

Polisa na narty w Polsce – dlaczego jej potrzebujesz?

Planując aktywny wypoczynek w rodzimych górach, nie nastawiamy się na to, że coś pójdzie nie tak. Tymczasem uprawianie sportów zimowych niesie za sobą spore ryzyko kontuzji. Narciarzom często zdarzają się zwichnięcia oraz złamania kończyn górnych i dolnych, a także potłuczenia albo wstrząśnienia mózgu. Bywa, że dochodzi też do poważniejszych w skutkach zdarzeń. Nie zawsze wynika to z braku doświadczenia lub nierozważnej jazdy – wystarczy, że ktoś na nas wpadnie, przewrócimy się i doznamy bolesnych obrażeń. Działa to również w drugą stronę – to my możemy spowodować wypadek na stoku, w wyniku którego ucierpi ktoś inny.

Watro posiadać polisę, która zapewnia:

  • ubezpieczenie NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków) – w razie kontuzji otrzymamy odszkodowanie,
  • OC w życiu prywatnym – z tego ubezpieczenia firma ubezpieczeniowa wypłaci rekompensatę poszkodowanym przez nas osobom trzecim.

Wskazane jest, aby w pakiecie znalazły się koszty leczenia i rehabilitacji – wariant ten okaże się przydatny, gdy będziemy korzystać z usług świadczonych przez prywatne placówki medyczne. Oprócz tego optymalna polisa powinna zawierać ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego – to na wypadek uszkodzeń bądź kradzieży. Narciarski sprzęt do tanich nie należy, więc jego kradzież lub zniszczenie narazi nas na pokaźne wydatki.

Jakie ubezpieczenie na narty w Polsce jest najlepsze?

Najlepsze ubezpieczenie narciarskie to takie, które odpowiada indywidualnym potrzebom i preferencjom. Wybór polisy odbywa się na podstawie takich przesłanek jak m.in. długość i cel wyjazdu (sporty amatorskie, wysokiego ryzyka lub ekstremalne), wiek i stan zdrowia ubezpieczonego itd. Towarzystwa ubezpieczeniowe biorą pod uwagę rozmaite aspekty, dlatego nie istnieje jedna uniwersalna polisa, która będzie odpowiadać wszystkim. Jeżeli dla przykładu wybierasz się na narty w Szklarskiej Porębie, sprawdź czy warto na https://wakacyjnapolisa.pl/narciarze/narty-w-szklarskiej-porebie/ kupić pakiet podstawowy albo rozszerzony. Różnice w cenach wcale nie są duże. Tańsza opcja nie zawsze się opłaca. Zasada jest bowiem taka: im mniej kosztuje ubezpieczenie, tym węższy zakres ochrony zapewnia. To oznacza, że sumy gwarantowane poszczególnych ubezpieczeń składających się na polisę mogą okazać się zbyt niskie, aby w całości pokryć pewne wydatki.

Polisa na narty w Polsce – jaki to koszt?

Najwyższa pora rozprawić się z mitem drogich ubezpieczeń narciarskich. Niezbędną ochronę możemy zapewnić sobie już za 1,20 zł dziennie. Cena polisy dla jednej osoby na tygodniowy wyjazd w polskie góry nie powinna przekroczyć 40 zł. W porównaniu np. z kosztami rehabilitacji bądź naprawiania szkód wyrządzonych osobom trzecim to znikomy wydatek. Opłata niewielka, a korzyści spore.

Ubezpieczenie na narty kup online!

Przymierzając się do zakupu polisy narciarskiej, porównamy minimum kilka ofert – pomogą nam w tym porównywarki internetowe. Mają one postać prostych w obsłudze formularzy, do których wpisuje się najważniejsze informacje dotyczące wyjazdu i ubezpieczającej się osoby. Na podstawie tych danych porównywarka dopasowuje propozycje – wystarczy zdecydować się na jedną z nich i sfinalizować transakcję. Całość nie zajmie więcej niż kilka minut. Zakup polisy narciarskiej przez internet to oszczędność nie tylko czasu, ale i pieniędzy.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here