Warszawa jesienią - jak aktywnie spędzać czas

Jesień to ostatni dzwonek na różnego rodzaju aktywności na świeżym powietrzu. Ostatnie ciepłe dni warto wykorzystać na rowerową przejażdżkę lub spacery po wiślanych bulwarach. W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych najlepiej przenieść się do zadaszonych pomieszczeń, np. pokoju zagadek czy parku trampolin.

Zarezerwuj nocleg

Osoby spoza stolicy, które planują spędzić w niej kilka aktywnych dni przed przyjazdem muszą zarezerwować nocleg. Najwygodniej wyszukać je online, ciekawe oferty można znaleźć np. na stronie https://www.warsaw4you.com/. Szczególnie dobrym wyborem jest zdecydowanie się na lokum w centrum miasta, stąd wszędzie jest blisko, a dotarcie nawet w najodleglejszy zakątek stolicy nie stanowi problemu.

Aktywności na świeżym powietrzu

Jedną z przyjemniejszych i najmniej forsujących aktywnych form spędzania wolnego czasu jest spacerowanie. Warszawa to idealne miejsce do tego rodzaju rekreacji. Najlepiej wybrać się na przechadzkę do wyjątkowo pięknych jesienią ogrodów w Łazienkach Królewskich, pospacerować po nadwiślańskich bulwarach, zajrzeć na Pole Mokotowskie lub do Ogrodu Botanicznego. Osoby preferujące nieco intensywniejszy wysiłek fizyczny powinny zdecydować się na wycieczkę rowerową. Można przejechać jednym z wytyczonych wzdłuż brzegów Wisły szlaków, np. Szlakiem Słonecznym lub pojeździć malowniczymi praskimi uliczkami, podziwiając podwórkowe kapliczki i wielkoformatowe murale.

Park linowy to znakomity pomysł dla tych, którzy lubią się zmęczyć i dodatkowo rozruszać całe ciało. W takich miejscach wytyczone są różne (pod względem trudności) trasy, dlatego nie trzeba mieć kondycji na najwyższym poziomie aby się tam wybrać. Jeden z największych w stolicy parków linowych znajduje się przy Wybrzeżu Helskim 1/5.

Fani mocnych wrażeń mogą np. skoczyć na bungee. Przy Alei Prymasa Tysiąclecia znajduje się punkt, świadczący tego rodzaju usługi.

Aktywności w przestrzeniach zadaszonych

Escape room to znakomita rozrywka dla osób, które lubią dreszczyk emocji i zagadki. Na mapie Warszawy znajduje się co najmniej kilka escape roomów.

Park trampolin Hangar 646 jest miejscem, w którym można spędzić cały dzień. Oprócz piankowych materacy, trampolin i basenów z gąbkami są tam również stoły do pingponga oraz piłkarzyków.

Przy ulicy Kolumbijskiej 9 na warszawskich Bielanach znajduje się jeden z największych parków rozrywki w stolicy, w którym m. in. można spróbować swoich sił w konkurencji Laser Tag. Strzelanie laserami to mniej bolesna odmiana paintballa, w której z pewnością rozsmakują się miłośnicy rywalizacji. Laser tag polega na eliminacji przeciwnika za pomocą wiązki lasera.

Miłośnicy wodnych rozrywek mogą spędzić przyjemnie czas w jednym ze stołecznych aquaparków, gdzie można nie tylko przepłynąć długość basenu olimpijskiego, ale też zjeżdżać ze zjeżdżalni wyposażonych w efekty multimedialne. Największe aquaparki to: Warszawianka i Wesolandia.

Turystycznaflota.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here