Weekend w SPA to doskonały pomysł na relaks i regenerację dla całego organizmu. Prezentujemy zestawienie najbardziej efektywnych zabiegów SPA.

Stres, zanieczyszczenie powietrza, kiepskie posiłki spożywane w biegu. Wszystko to osłabia naszą kondycję i zdecydowanie obniża poziom samopoczucia. Co zrobić, aby od czasu do czasu solidnie zregenerować swoje ciało? Odpowiedzią może być weekend w SPA.

Czym są zabiegi SPA?

Skrót SPA pochodzi od łacińskiego sanus per aquam i oznacza „zdrowie z wody”, czy „zdrowie za sprawą wody”. Mianem SPA określamy współcześnie zarówno wszelkiego rodzaju zabiegi przeprowadzane w wodzie, jak też same ośrodki, które oferują zabiegi wykorzystujące leczniczą moc wody. W terminie tym mieści się też wiele innych zabiegów relaksujących, a nawet leczniczych, mających na celu regenerację ciała i poprawę kondycji duszy.

Relaksacyjna kąpiel

Bez wątpienia najpopularniejszym zabiegiem SPA jest… kąpiel. Taki zabieg możemy zafundować sobie nawet w zaciszu własnej łazienki. Jednak weekend w SPA oznacza kąpiele z użyciem ziół, kompozycji na bazie olejków eterycznych i innych środków, które na ogół nie są dostępne w drogeriach.

Kąpiele w SPA zazwyczaj przeprowadzane są w wannach wyposażonych w system hydromasażu i popularnie określane są mianem kąpieli z bąbelkami. Kąpiel ta jest formą delikatnego, niezwykle przyjemnego masażu, który wraz z dodatkiem aromatycznych substancji fantastycznie relaksuje i dodaje energii.

Popularnym zabiegiem SPA, są również kąpiele błotne, mające właściwości silnie regenerujące skórę, ale też pozytywnie wpływające na kondycję stawów. Przede wszystkim zaś kąpiele błotne doskonale relaksują. Według opinii użytkowników SPA Dolny Śląsk można się po nich poczuć jak nowo narodzony.

SPA na weekend?

Weekend to niestety tylko dwa dni. Aby zrelaksować się w tak krótkim czasie, należy wybrać taką formę relaksu, która pozwoli w pełni wykorzystać ten czas. Nie zwiedzanie, nawet nie lenistwo przed telewizorem, ale właśnie zabiegi SPA są najefektywniejszym relaksem dla ciała.

Świetnie wyciszają i pozwalają zapomnieć na cały weekend o stresie dnia codziennego. Oprócz doskonałego relaksu zapewniają również regenerację skóry, która w wyniku stresu również cierpi. Po weekendzie spędzonym w SPA poszarzała i zmęczona skóra nabiera blasku i miękkości.

W ośrodku SPA, oprócz kąpieli i zabiegów na ciało, warto skorzystać również z zabiegów na twarz, która w wyniku całotygodniowego stresu również cierpi i tak jak reszta ciała wymaga intensywnej regeneracji. Weekend w SPA to doskonały pomysł na relaks i regenerację – również dla par.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here