Wrocław - atrakcyjny turystycznie

Wrocław jest bez wątpienia jednym z najbardziej atrakcyjnych turystycznie miast Polski. Co więcej, staje się miastem coraz bardziej modnym. Coś ciekawego znajdzie tu każdy turysta, niezależnie od zainteresowań – od spacerów po Starym Mieście i bulwarach nadodrzańskich, poprzez piękną architekturę, po wystawy i muzea.

Stare Miasto z rynkiem – pozycja obowiązkowa

Od Starego Miasta i tamtejszego rynku zwiedzanie Wrocławia rozpoczyna chyba każdy turysta. To tutaj kumuluje się życie towarzyskie. Jest to jeden z największych rynków w Polsce. Magnesem jest mnóstwo kafejek i knajpek, sklepy.

Krasnale – słynne nie tylko na całą Polskę

Gdyby zapytać przeciętnego wrocławianina, co zobaczyć we Wrocławiu, na pewno większość wśród atrakcji wymieni właśnie wrocławskie krasnale. To w większości niewielkie figurki, których obecnie jest już ponad 380. Mające w zamierzeniu być wydarzeniem artystycznym, przerodziły się w zjawisko społeczne. Szlakiem krasnali są organizowane wycieczki i gry miejskie. To świetny pretekst to zwiedzania całego miasta. Krasnale powoli stają się symbolem Wrocławia. Każdy turysta ma na pewno jakieś zdjęcie z krasnalem.

Ostrów Tumski dla miłośników historii i architektury

Dla wielu osób to serce miasta. To tutaj narodził się Wrocław. Do Ostrowa Tumskiego przyciągają monumentalne zabytki: gotycka katedra św. Jana Chrzciciela oraz kościół Świętego Krzyża, a ponadto Muzeum Archidiecezjalne.

Co zwiedzać we Wrocławiu, gdy ma się dzieci?

We Wrocławiu nie brakuje atrakcji dla rodzin z dziećmi, gdzie można się świetnie bawić, a przy okazji dowiedzieć się sporo ciekawych rzeczy (zobacz: https://pozwiedzane.pl/wroclaw/atrakcje-dla-dzieci/). Należą do nich m.in. Hydropolis oraz ogród zoologiczny z Afrykarium. To pierwsze to prawdziwy wodny świat, gdzie wiedzą wszystko o wodzie i jej mieszkańcach. To drugie to oczywiście ogromny świat zwierząt, a Afrykarium to jedyne miejsce na świecie poświęcone stricte florze i faunie afrykańskiej.

Muzea, galerie, wystawy

Wrocław jest miastem przebogatym pod względem dziedzictwa kulturalnego. Warte obejrzenia są m.in.: Muzeum Narodowe, Muzeum Architektury, Galeria Miejska, Arsenał Miejski, Pałac Królewski czy Cmentarz żydowski. Kibice sportowi lubią zajrzeć na stadion wybudowany na Euro. Zwiedzana jest nawet słynna ze względu na pewne skojarzenia Sky Tower.

Niezależnie, co kto lubi, we Wrocławiu na pewno nie ma czasu na nudę (zobacz: https://pozwiedzane.pl/wroclaw/zobacz/atrakcje/). Jedyne, czego może w nim braknąć to czasu na dokładne zwiedzenie miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here