Wycieczka na Seszele - co powinniśmy zobaczyć na tych wyspach?

Seszele mogą stanowić doskonałe miejsce na wakacyjny wyjazd. Wyspy kojarzą się wielu osobom z luksusem, wysokimi temperaturami i wspaniałą atmosferą. Warto czasem wyrwać się z rodzinnych stron, chociażby na krótki czas, aby nabrać dystansu do otaczającej nas na co dzień rzeczywistości. Wycieczka za granicę może być niezwykłą przygodą, która pozostanie na długo w naszych wspomnieniach. Ważne jednak, aby odpowiednio spożytkować czas spędzony poza obszarem swojego kraju. Na Seszelach mamy okazję do tego, aby wypocząć, a dodatkowo zobaczyć niesamowite krajobrazy.

Naturalny Rezerwat Valleé de Mai

Rezerwat ten położony jest na wyspie Praslin. Mamy tam okazję nieco bliżej zapoznać się z seszelskim światem przyrody. Imponująca swoimi rozmiarami lodoicja seszelska posiada ogromne nasiona i liście. Oglądając takie wytwory natury, można poczuć niesamowitą moc, która płynie ze środowiska naturalnego. Powinniśmy również poświęcić chwilę na refleksję na tematy ekologiczne – w końcu człowiek nadmiernie eksploatuje zasoby naturalne. Tym, którzy fascynują się natomiast światem zwierząt, być może dopisze szczęście i będą mogli zobaczyć niezwykły okaz ptaka, czyli czarną papugę. Jeśli jesteśmy już na wyspie Praslin, powinniśmy także koniecznie udać się na plażę Anse Lazio, która przez wielu jest uważana za najpiękniejszą plażę na całym świecie. Egzotyczny relaks pośród piasku i wody to bardzo dobry pomysł na wakacyjny wypoczynek.

Wyspa La Digue

Po atrakcjach wyspy Praslin warto wybrać się na rejs w kierunku La Digue. Wycieczka na Seszele może być dla nas świetną okazją na doznanie niezwykłych wrażeń wizualnych. Powinniśmy przyglądać się tutejszym krajobrazom, obfitującym w bogactwo świata przyrody, a także wioski mieszkańców. Jeśli będziemy mieć okazję, warto też zobaczyć plantacje kokosów lub wanilii. Wyspa La Digue także ma nam do zaoferowania piękną plażę, która nazywa się Anse Source d’Argent. To zatem kolejna okazja do beztroskiego wypoczynku i spędzenia czasu pośród tropikalnego krajobrazu. Ze wspomnianej plaży do samej wody schodzą interesujące skały.

Wyspa Mahé

Tutaj warto zatrzymać się na dłużej, ponieważ atrakcji jest całe mnóstwo. Trzeba zatem poświęcić temu zakątkowi nieco więcej czasu. Oczywiście, powinniśmy skorzystać z dobrodziejstw plażowania, opalania się i kąpieli, ale dobrze byłoby także nieco bliżej zapoznać się z miejscem, do którego przyjechaliśmy. Kiedy już zatem nacieszymy się klimatem, atmosferą i beztroskimi spacerami, należy zainteresować się innymi atrakcjami turystycznymi. Jeśli chcemy kupić pamiątki, to z pewnością dobrym miejscem może się okazać Craft Village, gdzie być może uda nam się znaleźć coś odpowiedniego dla naszego gustu. Stolicą wyspy jest miasto Victoria, które także warto zobaczyć – znajduje się tu barwny bazar, tętniący życiem. Obserwacja tutejszej ludności może dać nam pewien pogląd na lokalne obyczaje i kulturę.

Mont Fleuri i Morne Seychelloins National Park

Mont Fleuri to ogród botaniczny, w którym możemy oglądać interesujące okazy świata roślin, a także zwierząt. Znajdują się tutaj sporych rozmiarów źółwie, a także całe mnóstwo gatunków palm. Kiedy już wczujemy się w przyrodniczy klimat, powinniśmy także odwiedzić Park Narodowy Morne Seszeli. Obcowanie z przyrodą w miejscu, które może wydawać się rajskim, może być niecodziennym i wzbogacającym doświadczeniem. Środowisko naturalne jest przez nas na co dzień niedoceniane, ponieważ nie mamy na to czasu. Warto jednak czasem zafundować sobie taką interakcję z atrakcjami przyrodniczymi, ponieważ być może będzie to pomocne w dostrzeżeniu znaczenia natury.

Seszele są niezwykłym miejscem, w którym możemy obejrzeć wiele atrakcji, a jednocześnie zapewnić sobie pełen relaksu wypoczynek. Szum oceanicznej wody, piękne plaże, a także krajobraz mogą sprawić, że zapragniemy tutaj jeszcze wrócić. Poznawanie odległych zakątków świata dla wielu jest pasją i sposobem na poszukiwanie przygód. Wspomnienia z wyjazdu warto dokumentować zdjęciami, aby później móc powrócić myślami do tych chwil.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here