Zimowe ferie za granicą – gdzie i jak szukać tanich lotów do europejskich miast?

Zagraniczne podróże i wycieczki cieszą się coraz większą popularnością. Wynika to w dużej mierze z ogromnego spadku cen biletów lotniczych. Przelot do większości europejskich stolic trwa maksymalnie parę godzin, dzięki czemu istnieje możliwość nawet weekendowego wypadu do Paryża, Rzymu, czy Lizbony. Świetnym pomysłem jest wykorzystanie ferii zimowych na zorganizowanie takiej wycieczki. Jak zatem szukać tanich lotów, aby spędzić ferie za granicą?

Gdzie szukać tanich lotów?

Do wyszukiwania tanich lotów najlepiej nadają się specjalne wyszukiwarki. Tego typu narzędzia można znaleźć na wielu stronach internetowych, tanie loty do europejskich miast w styczniu i lutym znajdziesz na https://www.esky.pl/. Biorąc pod uwagę, że zima nie jest sezonem urlopowym i trzeba liczyć się z tym, że pogoda w Europie w tym czasie nie zawsze dopisuje, ceny biletów lotniczych oraz noclegów są znacznie niższe niż latem. Chcąc znaleźć korzystną ofertę lotów za granicę w czasie ferii zimowych, warto pomyśleć o tym wcześniej i kupić bilety z miesięcznym, a nawet dwumiesięcznym wyprzedzeniem.

Jak szukać tanich lotów do europejskich miast?

Ważne jest nie tylko to, na jakiej stronie internetowej szukamy tanich lotów, ale też jak to robimy. Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że ceny nie są cały czas jednakowe, a linie lotnicze wiedząc kiedy najwięcej ludzi szuka tanich lotów, specjalnie je w tym czasie podnoszą. W związku z tym lepiej nie kupować biletów w weekendy, zwłaszcza wieczorami i w niedzielę. Najlepszy czas na szukanie jest w tygodniu, w godzinach porannych.

Co jakiś czas linie lotnicze organizują promocje na bilety w różne miejsca. Warto wobec tego śledzić strony, na których znajdują się wyszukiwarki tanich lotów, gdyż często pojawiają się tam informacje o różnych ciekawych okazjach. Obserwując przez jakiś czas zmiany cen biletów, można określić, czy w danym momencie warto dokonać zakupu, czy lepiej poczekać jeszcze kilka dni. Lepiej nie szukać lotów na ostatnią chwilę, gdyż nie zawsze w samolotach znajdują się jeszcze wolne miejsca.

Gdzie warto wybrać się w czasie ferii zimowych?

Okres zimowy to dobry czas na zwiedzanie europejskich stolic, ale nie tylko. Choć trzeba liczyć się z niesprzyjającymi warunkami pogodowymi, to dużą zaletą jest znacznie mniejsza ilość turystów i niższe ceny, zarówno w hotelach, jak i w restauracjach. Jeśli zależy nam na nieco wyższej temperaturze niż ta, która w styczniu i w lutym najczęściej panuje w Polsce, to warto pomyśleć o takich kierunkach podróży, jak Portugalia, Hiszpania, południe Włoch, Grecja, czy Malta. Do wszystkich tych państw istnieją połączenia lotnicze z Polski, obsługiwane między innymi przez tanie linie lotnicze, takie jak Wizz Air, Ryanair, czy Easyjet.

Warto też pomyśleć o takich destynacjach, jak Londyn oraz inne miasta znajdujące się na Wyspach Brytyjskich. Wiele osób wykorzystuje okazje i zwiedza w tym czasie romantyczny Paryż lub odwiedza niezwykle klimatyczny Lwów. Jak widać możliwości jest naprawdę bardzo dużo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here