Zimowe wycieczki rowerowe

Mimo iż zimą rzadko kiedy mamy ochotę w ogóle wychodzić ze swojego łóżka i najchętniej pozostawalibyśmy w nim od samego rana do późnego wieczora, otulając się swoją ciepłą kołderką, odrobina aktywności fizycznej na pewno nam nie zaszkodzi, a jedynie pomoże odzyskać utraconą energię i zachęci do kolejnych działań. Nie jest wcale powiedziane, że zimą kompletnie nie możemy jeździć na rowerze. Jeśli to ta aktywność sprawia nam największą przyjemność, zajmujmy się nią dalej, właściwie się do tego przygotowując.

Serwis roweru przed zimą

W wolnym czasie postarajmy się odwiedzić serwis roweru. Zawieźmy do niego swój dwukołowy pojazd i przekonajmy się, czy jest on w pełni sprawny. Wszelkiego rodzaju usterki i awarie będziemy mogli błyskawicznie naprawić, pozostawiając swój rower w serwisie i odbierając go już po kilku dniach. Jeżeli jakiekolwiek jego części wymagają wymiany, nie oszczędzajmy swoich pieniędzy i od razu zapatrzmy się w ich nowe wersje. Jest to tak naprawdę najważniejszy etap przygotowania do zimowych przejażdżek rowerowych. Jazda na rowerze zimą nie należy bowiem do najbezpieczniejszych aktywności, a gdybyśmy się jej oddali na niedziałającym rowerze, moglibyśmy narazić się na niepotrzebne wypadki.

Trudne warunki atmosferyczne

Wiemy już, że zimowy przegląd roweru jest najważniejszym etapem przygotować do tego rodzaju przejażdżek. Pamiętajmy jednak, że warunki podczas zimy bywają na tyle okrutne, iż sami możemy dość mocno odczuć je na skórze. Jadąc pod wiatr, będzie nam się wydawać, że temperatura powietrza jest przynajmniej o te kilka stopni niższa niż w rzeczywistości. Silne podmuchy wiatru oziębią nasze ciało i sprawią, że najprawdopodobniej szybciej powrócimy do domu, by móc tylko ponownie położyć się w ciepłym łóżku. Aby do tego wszystkiego nie dopuścić, powinniśmy zdecydować się na zakup odzieży oraz bielizny termoaktywnej. Nie jest ona tak tania jak zwykłe stroje sportowe, ale za to doskonale utrzymuje ciepło naszego ciała i nie dopuszcza do jego przemarznięcia.

Skoro już przygotowaliśmy się do swoich zimowych przejażdżek rowerowych, nie pozostaje nam nic innego, jak tylko wsiąść na swój dwukołowy pojazd i udać się w długą trasę. Bądźmy systematyczni i trenujmy przynajmniej trzy razy w tygodniu, uważając jednak zawsze na warunki panujące na drogach. Jeśli jezdnię pokrywa spora warstwa śniegu czy lodu, przejażdżkę powinniśmy sobie darować.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here